e-Adalet Vatandaş – Arab Turkey

e-Adalet Vatandaş

e-Adalet Vatandaş

e-Adalet Vatandaş

Using e-Justice Citizen Mobile application;

Information ; The e-Justice citizen application has been created to provide our users with faster access to case information and to obtain information such as cover information about their files, hearing dates, and will continue to be developed in future versions according to demands and needs.

***********************************************

The e-Justice Citizen (Mobile Citizen Information System) has been developed with the aim of enabling our citizens to access the judiciary faster in electronic environment and to make the best use of judicial services.

Our citizens all judicial and administrative enforcement matters units with which they are parties in the apartment and to follow throughout Turkey with this application, also be able to quickly access information through mobile devices with the hearing file covers information.

You can reach us at [email protected] ​​e-mail address for all your opinions and suggestions about the application.

e-Adalet Vatandaş Mobil uygulaması kullanımı;

Bilgilendirme ; e-Adalet vatandaş uygulaması kullanıcılarımızın dava bilgilerine çok daha hızlı erişimini sağlamak ve dosyaları hakkında kapak bilgileri, duruşma tarihleri gibi bilgileri edinmesi için oluşturulmuş olup gelecek versiyonlarda talepler ve ihtiyaçlara göre geliştirilmeye devam edilecektir.

***********************************************

Vatandaşlarımızın yargıya elektronik ortamda daha hızlı erişmeleri, yargı hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmaları hedefiyle e-Adalet Vatandaş (Mobil Vatandaş Bilgi Sistemi) geliştirilmiştir.

Vatandaşlarımız bu uygulamayla Türkiye genelindeki tüm Adli ve İdari Yargı birimleri ile İcra Dairelerinde tarafı oldukları dava ve takiplere, ayrıca dosya kapak bilgileri ile duruşma bilgilerine mobil cihazlar üzerinden hızlıca erişebilecektir.

Uygulama ile ilgili her türlü görüş ve önerileriniz için mo[email protected] mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Download now for Android

Download now for iOS

Published
Categorized as Apps

5 comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *