Biz Türkiye’de ikamet eden Suriyeli genç erkekler ve kadınlarız

السوريين في تركيا

#Özgür_gençler_toplumu
Bismillahirrahmanirahim

Biz Türkiye’de ikamet eden Suriyeli genç erkekler ve kadınlarız…

Suriye’de ikamet eden bilim öğrencileri ve sınır boyunca rastgele kamplar var. Toplumların liderleri aktörler, doktorlar, mühendisler, politikacılar, sosyal ve kültürel şahsiyetler, bu herkese düşen vicdani bir görevdir.

Biz Suriye gençliği, öğrenmek istemediğimiz için eğitimi bırakmadık, daha ziyade Suriye gerçeğinden, 2011’den bu yana Suriye’de yaşanan yıkım ve uzun süren tahribat nedeniyle bize dayattığı şey bu.

Bombalanma ve ölüm… Okullarımızı ve enstitülerimizi, eğitimle ile ilgili her şeyi, altyapıyı vuran ve bizi yerinden yurdundan eden savaşlar… Ve herkesin bildiği gibi, gördüğümüz eğitimi de kanıtlayacak hiçbir belge alamadan, her şeyi geride bırakarak evlerimizi terk ettik. Rejimin haksız baskısı, evlerimizi yakması ve bombalaması nedeniyle bu belgeleri alamadan yurdumuzdan yuvamızdan olduk. Neticede çok sayıda öğrenci Halk Eğitim Merkezlerine gittiğinde ve bize bu konu sorulduktan sonra ilkokuldan başlamamız istendi. Ancak bu adil değil, ne yaşımız ne de sosyal durum buna uygun. Bu nedenle #Sayın_Türk_Hükümetine_ #Başkanımız_a_Recep_Tayyip_Erdoğan #Milli_Eğitim_Bakanlığına, #Türk_Kızılayına, #UDFEye_Dünya_Öğrenci_Örgütleri_Federasyonuna_ve_kurum_dernek ve kurumlardan öğrencilere yardımcı olabilecek ve #UNİCEF herkese bir çözüm bulma konusunda başvuruyoruz.

Bu konuya çözüm için kendisini Suriye halkının temsilcisi olarak dayatan Suriye Geçici Hükümeti’ndeki Milli Eğitim Bakanlığı’nı da göreve çağırıyoruz. Sahip olduğu her şeyi feda eden gençlerimiz için en iyisini sağlamak onların da görevidir.

Devrimin on yılı boyunca kendi geleceklerinin teminatını veriyorlar ve bilim, özgürlük ve demokrasiyle yeşeren daha iyi bir gelecek için hala fedakarlıkta bulunuyorlar.

Kendilerinden bu konuya bir ada çözümü bulmalarını ve öğrenimlerini tamamlamak isteyen tüm genç erkek ve kadınlara yaşlarına ve kültürel eşitliklerine göre sertifika vermelerini rica ediyoruz.Daha iyi bir geleceğe sahip olmak hakkımızdır.

Published
Categorized as news

6 comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

xxx18 سكس सेक्स विडिओ مقاطع سكس سكس xlxx