Türkiye’deki Suriyelilerin talepleri – Arab Turkey

Türkiye’deki Suriyelilerin talepleri

السوريين في تركيا

Türkiye’deki Suriyelilerin talepleri

1-Uluslararası hukuk tanımına göre mülteci statüsünün verilmesini talep ediyoruz.Biz göçmen değiliz ve misafir değiliz.Savaştan dolayı buradayız.

2-Geçici koruma kartının (Kamlık) değiştirilmesini talep ediyoruz. cüzdana konulabilen medeni bir karta

3- Türk devletleri arasındaki seyahat izinlerinin iptalini talep ediyoruz

4- Dünyanın geri kalanında olduğu gibi Mülteci Sözleşmesi’nin 28. maddesine göre bize de geçici pasaport verilmesini talep ediyoruz.

5- Dileyenlere Türk Vatandaşlığı Kanununa göre vatandaşlık verilmesini ve Geçici Koruma Kanunundan (geçici koruma kartı sahibi vatandaşlık başvurusu yapılamaz) ibaresinin çıkarılmasını talep ediyoruz.

6 – Yeniden yerleşim programı için kayıtların açılmasını talep ediyor ve sessizliğinden uluslararası toplumu sorumlu tutuyoruz.

7- Keyfi sınır dışı edilmenin mahkeme kararı olmaksızın durdurulmasını talep ediyoruz

8- Çalışma izni alma işlemlerinin kolaylaştırılmasını ve ibaresinin kaldırılmasını talep ediyoruz (Suriyeli işçilerin oranı, işyerindeki Türk işçi sayısının %10’unu geçmemelidir. )

9 – Suriye vatandaşı ile rejimin konsolosluğu arasında tarafsız ve arabulucu bir organın bulunmasını talep ediyoruz.Mültecinin en kötüsünü elde etmek için rejimin konsolosluğuna girip yüzlerce dolar ödemesi makul değildir. dünyada pasaport

10 – İç veya dış siyasi kart olarak kullanılmamamızı talep ediyoruz

Published
Categorized as news

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *