Arapça türkçe kelimeler

Arapça türkçe kelimeler

İçerisinde bulunan konular: Zamirler, Fiiller, Edatlar, Günler, Miladi Aylar, Hicri Aylar, Zamanlar, Sayılar, Tanıtma ve Tanışma, Soru Kelimeleri, Renkler, Eşyalar, Meslekler, Aile

Öğrenme Metodları:

1-Kartlar: bu öğrenme metodu ile her kelimeyi öncelikle tahmin edip daha sonra görüntüleyin..

2-Boşluk Doldurma: kelimelerin uzunluğuna göre rastgele oluşturulan boşluklar sayesinde kelimeyi tahmin etmeye çalışın.

3-Eşleştirme: rastgele çıkan 4 arapça kelime ile cevapları olan 4 türkçe kelimeyi eşleştirmeye çalışın. Yanlış eşleştirmeler varsa temizleyin ve tekrar deneyin.

4-Test: Arapça kelimenin türkçe karşılığını 4 şık arasından tahmin etmeye çalışın. Testleri her çözdüğünüzde farklı seçenekler ve rastgele cevap yerleri gelecektir.

5-Resimli Kartlar: Resimli kartlar sayesinde görsel hafızanızı da kullanarak arapça öğrenebileceksiniz.

-Öğrenmekte güçlük çektiğiniz kelimeleri favorilerinize ekleyebilirsiniz.

-Sosyal medya kanallarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Arapça ders videoları izleyebilir ve paylaştığımız arapça kelime kartlarından yeni kelimeler öğrenebilirsiniz.

-Tamamen ücretsiz olan uygulamamızı, internet olmadan(çevrimdışı) kullanabilirsiniz.

Arapça öğrenmek artık çok kolay.

Uygulamamız Arapça öğreniyorum Sesli Dersler programı sık tekrar ve doğru telaffuz alıştırmaları ile aynı ana dilinizi öğrendiğiniz gibi Arapça öğrenmenizi sağlayacak.

Giriş seviyesinde olanlar, Temel Arapça Alfabesi ile telaffuzunuzu, Sesli Diyalog ile sosyal hayattaki konuşma pratiğinizi, Sesli Dil bilgisi ile dil ve kelime bilginizi, sesli olarak ve pratik yaparak, resim Galerisi ile Arapça kelime haznenizi geliştirebilirsiniz.

Kuran’ı anlama, Okuduğunuz Namaz Surelerini anlayarak okuma, yaptığınız arapça zikirlerde ne demek istendiğini bilme, elif ba gibi Kur’an öğrenimlerini anlayarak yapma gibi pek çok avantajı bu uygulama ile elde edeceksiniz.

Uygulamamızda sesli diyaloglar, sesli kelime telaffuzları, zamirler, sıfatlar gibi dilbilgisi konuları, selamlaşma, sorular sorma ve konuşma gibi günlük diyaloglar sesli, arapça, latin harflerle arapça ve anlamları yazılı olarak aynı anda görülebilir.

Ayrıca söylenen kelime ve cümleleri ileri geri alabilme özelliği, sesleri tekrar dinlebilme gibi özellikler kullanışlılığını arttıracak.

Ayrıca uygulamamızın içinde Elif ba Kuran öğren, Namaz sureleri, Namaz Hocası, Dualar, Cuma kandil ve bayram mesajları gibi uygulamalarımıza bağlantılar bulabilirsiniz.

 

Kitabı indirmek için buraya tıklayın

Published
Categorized as Apps

8 comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

xxx18 سكس सेक्स विडिओ مقاطع سكس سكس xlxx